Prowincja Gellonia>

Witajcie Przyjaciele

Trafiliście na strony prowincji Gellonia, która jest częścią wirtualnego Księstwa Sarmacji. Jeżeli znaleźliście się tutaj przypadkiem, nie zetknąwszy się wcześniej z ideą v-państwa odwiedźcie czym prędzej wskazaną stronę - tam znajdziecie wszelką niezbędną wiedzę, która miejmy nadzieję zachęci Was do "zamieszkania" w granicach Naszej v-ojczyzny. Jeżeli natomiast zasmakowaliście już w v-życiu i szukacie teraz miejsca aby osiąść w nim na stałe, postaramy się przybliżyć waszym oczom i sercom Gellonię.

Gellonia to przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą, ludzie różniący się bardzo od siebie, ale potrafiący współpracować - właśnie umiejętność pogodzenia odmiennych poglądów czyni Gellonię mocną, a przede wszystkim najtrwalszą z Prowincji Księstwa.
Pewnie już się nasłuchaliście o prowincjach "martwych" i "największych"... Gellonia nigdy w swej historii nie była uznana za martwą, natomiast często nazywana jest za "największą" - choć wcale nie staramy się o ten tytuł. Historia pokazuje że to co jest największe, rozpada się z największym hukiem. Związek Radziecki, Cesarstwo Rzymskie, Akcja Wyborcza Solidarność czy Sojusz Lewicy Demokratycznej...
Budując organizację (partę, państwo, miasto) zachowuje ona spójny charakter tylko do pewnego momentu - później po przekroczeniu masy krytycznej zaczyna się jej upadek. W Gellonii staramy się, aby zachować właśnie tą integralność, czasem kosztem mniejszej widowiskowości.

Szczególny charakter naszej "małej v-ojczyczny" wynika również z wieku jej mieszkańców. Myli się ten kto uważa że jest to tylko zabawa dla "pryszczatych nastolatków". Wieniek - Ojciec Założyciel prowincji jak i Piotr Kościński - jej były Namiestnik, to jak najbardziej poważni ludzie po 40-stce. W pełnej harmonii przebiega ich współpraca z nastoletnim Burmistrzem Naszej stolicy - Krezu, czy też obecnym Namiestnikiem - uczniem z Ludwikowic.

Życie prowincji koncentruje się na liście dyskusyjnej. To tam toczone są codzienne polemiki, to tam omawiane są nowe pomysły i projekty na przyszłość. Zapraszamy do odwiedzenia stron naszych miast i wsi, oraz instytucji założonych przez Gellończyków.

Pozdrawiamy Was
Społeczność prowincji Gellonia