Witaj podróżniku!

Jesteś zmęczony? Proszę, spocznij i zbierz siły na dalszą podróż. Może strawy, napoju? Proszę bardzo - częstuj się. Nigdzie nie musisz się spieszyć. Tutaj, w Instytucie zawsze na wszystko jest czas.

Co Cię do nas sprowadza? Przyjechałeś specjalnie do nas? Jesteś tutaj tylko przejazdem? Przypadkiem? Może chcesz posłuchać opowieści o niesamowitych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Księstwie Sarmacji? Może chciałbyś poczytać o naszych mitach i legendach, przekonując się czy są to rzeczywiście bajki i opowieści starców wymyślone dla dzieci do poduszki, czy może jednak, jak w każdej z nich, i w naszych tkwi choć ziarnko prawdy? A może chciałbyś zobaczyć, jakie niesamowitości kryje w sobie nasz Rezerwat? Zapraszamy. Rozsiądź się wygodnie i wysłuchaj, co mamy Tobie do opowiedzenia.

Są to dla Ciebie tylko bajki, opowiastki dla dzieci? Proszę bardzo - tak też możesz sądzić. Tutaj, w Instytucie, nikt za to się nie obrazi. Wiemy, jak trudno uwierzyć w takie rzeczy. Wielu, aby uwierzyło musi "dotknąć". Jednak nawet, jeśli nie dajesz wiary w prawdziwość tego, co tutaj opowiadamy, opisujemy, to i tak zapewniam Cię, że będziesz się świetnie bawić. Choćby słuchając tych ciekawych, niesamowitych bajek, które pozwolą Ci oderwać się od rzeczywistości. Jeśli zdołamy Cię chociażby do czegoś przekonać - będziemy niezwykle uradowani.

A może jednak i Tobie przytrafiło się coś niesamowitego? Chciałbyś się tym z kimś podzielić, ale obawiasz się kpin, drwin ze strony swych rozmówców? O nie! Tutaj Ciebie nic takiego nie spotka. Chętnie wysłuchamy, co masz nam do opowiedzenia i zbadamy to, co Cię spotkało. Zapraszamy - zgłoś nam to zachowując, jeśli chcesz, anonimowość.

Nasz Instytut rozpoczyna dopiero działalność, więc proszę o wyrozumiałość - w miarę jak przeprowadzimy więcej badań, zaobserwujemy więcej zjawisk, zacznie pojawiać się w nim coraz więcej treści.